وزارت علوم تحقیقات و فناوری
دانشگاه جامع علمی کاربردی

مرکز دانشگاهی هنر آفرین پویان

دانشگاه “هنر آفرین پویان” بعنوان اولین دانشگاه جامع هنر و موسیقی در شرق کشور و با افتخار در شهر سمنان پس از سالها تلاش و پیگیری شروع به فعالیت نمود، این مرکز دانشگاهی با همت دکتر پویان آزاده عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران و دارای دکتری آموزش موسیقی از کشور آلمان از بهمن ماه سال ۹۷ در رشته های ساز کلاسیک و ساز ایرانی نسبت به اخذ دانشجو اقدام نموده و با استقبال قابل توجهی نیز همراه شده است، این مرکز مجهز به آخرین تجهیزات و روش های نوین آموزشی در حوزه هنر با بکارگیری از برترین اساتید دانشگاه های تهران و اساتید برجسته خارجی امکان تحصیل را برای متقاضیان استان سمنان و استان های اطراف و تهران را فراهم می نماید و با توجه به پتانسیل بالای استان سمنان، علاقه و استعداد جوانان به تحصیل در رشته های هنری، بسیاری از نیازهای جوانان شرق کشور را که در آرزوی تحصیل در رشته های مورد علاقه ی خود بوده و تاکنون نیز جای خالی آن به شدت احساس می گردیده است را مرتفع می سازد و به آرزوهایشان جامه عمل می پوشاند در همین راستا مشکلات و نگرانی های بسیاری از خانواده ها که تاکنون درگیر تحصیل فرزندان خود در سایر شهرها با تحمیل هزینه های بسیار زیاد بوده اند را نیز حل نموده است.
مژده دیگری که برای متقاضیان تحصیل در رشته های هنری وجود دارد این است که این مرکز در اواخر مرداد ماه سال ۹۸ اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های پرمخاطبی چون بازیگری، گریم و آواز ایرانی کرده است و از مهر ماه ۹۹ برای نخستین بار در کشور اقدام به پذیرش دو رشته کارشناسی پیانو کلاسیک ایرانی و کارشناسی تربیت مربی موسیقی (پداگوژی سازی موسیقی) که هر دو رشته تدوین دانشگاه هنر پویان بوده است نموده است و در نظر دارد در آینده ای نزدیک نیز نسبت به ایجاد سایر رشته های حوزه فرهنگ و هنر در تمامی مقاطع کاردانی, کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز اقدام نماید.
رسالت و هدف اصلی این مرکز حفظ و ارتقا کیفیت آموزش، تربیت افراد متخصص و کارآمد و از همه مهمتر ایجاد بستر مناسب جهت کارآفرینی و فراهم نمودن اشتغال فارغ التحصیلان رشته های فرهنگ و هنر است.

در همین راستا نیز و برای اولین بار در کشور ایده و طرح ایجاد پرتال جامع متخصصان آکادمیک حوزه موسیقی توسط موسس این دانشگاه با هدف معرفی و ارائه خدمات متخصصان این رشته ها طراحی شده که هم اکنون در حال تکمیل و فعالیت است و امکان اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان را به راحتی بهمراه خواهد داشت.
متقاضیان تحصیل در رشته های تمامی رشته های این دانشگاه می توانند با مراجعه حضوری به مرکز به نشانی: سمنان- میدان کوثر- خیابان قندی دوم- پلاک ۸۳ و یا تماس با شماره تلفن های ۰۲۳۳۱۰۶۳ , ۰۲۳۳۳۴۶۷۷۱۳ , ۰۲۳۳۳۴۶۳۲۸۸ نسبت به پیش ثبت نام خود اقدام نمایند.

معرفی نشانه (لوگو)

دانشگاه هنرآفرین پویان
و
موسسه فرهنگی هنری هنرآفرین پویان

این نشانه از دو بخش تشکیل شده است:

  1. نشان اصلی که بصورت مونوتایپ یا تک حرفی طراحی شده است
    حرف (پ) برگرفته از اول نام موسسه (پویان) است و فرم موج‌مانند این نشانه حاکی از تپه‌های شنی در اقلیم بیابانی و کویر اطراف شهر سمنان، محل تاسیس این مرکز است و حرکت، پویایی و انرژی در هنر و آموزش به جوانان و دانشجویان را نمایش می دهد.
    سه نقطه حرف پ نیز اشاره به فاصله دوتایی و سه تایی کلاویه ساز پیانو دارد و این نقطه‌ها با رسم‌الخط نستعلیق طراحی شده تا از کمال و اصالت ایرانی برخوردار باشند.
  2. در بخش دوم یا همان نام کامل موسسه مجدد از همان رسـم‌الخــط نستعلیق استفاده شده است تا با سه نقطه پ هماهنگ گردد.

در نوشته‌ انگلیسی نشانه، از حروف سریف‌دار استفاده شده تا با فرم خط نستعلیق هماهنگ باشد و همچنین ظرافت و رسمی بودن جایگاه آموزش دانشگاهی هنر هم رعایت گردد.
در زمینه‌های سفید و یا روشن این نشانه بصورت تک‌رنگ و با رنگ سیاه است و در زمینه‌های سیاه و یا تیره این نشانه بصورت تک‌رنگ و با رنگ سفید، و گاهی فقط نقطه‌های پ از چپ به رنگ پرچم ایران سبز و سفید و سرخ خواهد بود.

طراح: لی لی فرهادی – مهرماه یکهزار و چهارصد خورشیدی